Strona główna
Działalność naukowo-organizacyjna
Działalność naukowo-badawcza
Publikacje naukowe

 Image

Prof. dr hab. inż. Jan Kusiak, ur. 28 stycznia 1952 r. w Krakowie. Dyplom na Wydziale Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej AGH w 1974 roku.

W latach 1974-76 doktorant na tym samym Wydziale. Obrona pracy doktorskiej w 1978 roku.

Od 1976 roku zatrudniony na Wydziale Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH (dawniej Wydział Metalurgiczny). Stopień naukowy doktora habilitowanego uzyskał w 1995 roku. Tytuł profesora uzyskał w 2010 roku.

Główne zainteresowania naukowe związane są z optymalizacją oraz wykorzystaniem sztucznej inteligencji w inżynierii metali.

Odrębnym obszarem zainteresowań są zagadnienia związane z e-learningiem. Autor licznych publikacji i referatów konferencyjnych.

W latach 1996-2002, przez dwie kadencje Prodziekan Wydziału Metalurgii i Inżynierii Materiałowej ds. Kształcenia. 2002-2004 Kierownik Krajowego Punktu Kontaktowego Programu Unii Europejskiej eContent. Od 2003 roku Dyrektor Centrum e-Learningu AGH.

Prywatnie: żonaty Żona Halina jest absolwentką i pracownikiem naukowo-badawczym Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej AGH. Córka Agnieszka jest absolwentką Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Tytuł doktora psychologii uzyskała w 2008 roku na Uniwersytecie Ludwig Maximilians w Monachium. Agnieszka jest Żoną Marka Wykowskiego i Matką mojego wspaniałego Wnuczka Juliana.